خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » وارونه نمایی شگفت‌آور وزیر علوم در خصوص تحریم دو دانشگاه کشورمان! 

وارونه نمایی شگفت‌آور وزیر علوم در خصوص تحریم دو دانشگاه کشورمان!

اجتماعی

را شدن فعالیت‌های از برای 1740; برنامه‌هایی دور صر& اخیر

وزیر علوم به فاصله یک ماه از بازگشت از سفر اروپایی به کشور، ادعایی درباره سفرش مطرح کرده که در بهترین حالت می‌توان نامش را وارونه نمایی گذاشت!

1;اه‌های کشور در این زمینه جلوتر از بخش صنعتی کشور هس&#


به گزارش ?تابناک?، در پی تحریم برخی دانشگاه‌های کشورمان توسط غربی‌ها و در شرایطی که انتظار می‌رفت یکی از نتایج سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بلژیک، شروع مذاکرات و گفتگو‌هایی در این باره باشد، این اتفاق رخ نداد

ریزی شده باشد، نمی‌تواند موثر باشد. Let"s block ads! (Why?)مدیران پیش &

; یکی از داغ‌ترین مباحث آموزش کشور بوده و در قانون بر&#

p>

p>


واقعیتی که می‌شود با بررسی اخبار مخابره شده از بلژیک به کشورمان و درج شده در رسانه‌های خارجی به آن پی برد. اخباری که در رسانه‌های کشورمان و از آن مهم تر، در پایگاه اطلاع رسانی دولت و سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز بازتاب یافته و منعکس شده و کنکاش در آن‌ها حکایت از مغفول ماندن بحث تحریم‌های دانشگاه‌های کشورمان دارد.


موضوعی که می‌توانست حتی به نقد عملکرد وزیر در این سفر نیز منجر شود به ویژه اگر دبانیم منصور غلامی در آن سفر با برخی همتایان خود دیدار و گفت‌وگو داشته و موضوعاتی مانند تاکید وزارت خانه تحت امرش بر همکاری‌های علمی با کشور‌های اروپایی را مطرح کرده و پی گرفته است.


اما کدام همکاری؟ همکاری میان دانشگاه‌های ایرانی و دانشگاه‌های اروپایی، آن هم با علم بر اینکه برخی دانشگاه‌های کشورمان به دلیل بدگمانی غربی‌ها به سادگی تحریم می‌شوند؟ تحریمی که وزیر علتش را فعالیت این دانشگاه‌های وطنی در عرصه فیزیک هسته‌ای و انتشار مقاله در این خصوص بیان کرده است!


اندک تاملی در این ابهامات کافی است تا با این سوال مواجه شویم که براستی دستاورد وزیر از آن سفر چه بوده است؟ آیا امضای تفاهم همکاری با اروپایی‌ها در زمینه آموزش عالی در شرایطی که سایه تحریم بر سر دانشگاه‌های کشورمان هم گسترده شده، دستاورد قابل دفاعی و مفیدی است یا خیر؟

وارونه نمایی شگفت‌آور وزیر علوم در خصوص تحریم دو دانشگاه کشورمان!


سوالاتی که ظاهرا وزیر هم با آن‌ها مواجه شده است، چراکه اخیرا با اشاره به تحریم دانشگاه‌های شریف و شهید بهشتی، ادعایی شگفت آور و بزرگ مطرح کرده و گفته:


?در حال رایزنی برای رفع تحریم‌های دو دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی شریف هستیم و امیدوار هستیم به زودی این تحریم‌ها رفع شوند. به طوری که در سفر اخیرم به اروپا ضمن شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، در این زمینه با مسئولان اروپایی صحبت کردم و توضیح دادم که دانشگاه‌های ما صرفاً فعالیت علمی انجام می‌دهند ضمن اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست. دانشگاه‌های ما نیز دنبال فعالیت علمی برای استفاده دستاورد‌های صلح آمیز انرژی هسته‌ای هستند.?


ادعای مذاکره و رایزنی با مقامات اروپایی در خصوص تحریم دانشگاه‌های ایرانی که نه در زمان آن سفر، که یک ماه بعد و تنها توسط وزیر علوم کشورمان مطرح شده است. ادعایی بزرگ که رد و نشانی از آن در اخبار مخابره شده از آن سفر در رسانه‌های داخل و خارجی نمی‌توان یافت!


ابهامی که امیدواریم با انتشار مستندات مورد ادعای وزیر در خصوص مذاکره و رایزنی وی با مسئولان اروپایی در خصوص تحریم دانشگاه‌های کشورمان، در خصوص آن شفاف سازی صورت گیرد و از این رو ?تابناک? اعلام آمادگی می‌کند تا این مستندات را دریافت کرده و منتشر نماید؛ مستنداتی که بدیهی است عدم ارائه شان، به معنای کذب بودن ادعای وزیر علوم و قصور و کوتاهی وی در این مساله مهم و حیاتی است.

Let"s block ads! (Why?)

#1606;تشر بخش میان شده می‌تواند است ارتباط که نوید توسعه


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
تحریم در کشورمان! تحریم , نمایی وزیر علوم تحریم , وزیر تحریم نمایی در , شگفت‌آور دانشگاه وارونه دو , دانشگاه کشورمان! علوم دو , دانشگاه خصوص وزیر در , کشورمان! وزیر وارونه علوم
- اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی
- علت انحراف شست پا چیست؟
- روزانه حدود 300 نفر در تهران مال باخته می‌شوند و جمع کثیری در دیگر شهرها!
- شکستگی تنشی استخوان چیست؟
- 5 تکنیک ساده برای کنترل اختلال اضطرابی پانیک
- اهمیت ورزش در سالمندان
- کلاهبرداری 300 میلیارد تومانی در سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی، «نیما»!
- دردسر گوشی تلفن همراه در چاه دستشویی
- جزئیات دستگیری یکی از مدیران وزارت نفت
- سیروز کبدی را بهتر بشناسیم
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای sooezan.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:sooezan.ir