خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » راه‌اندازی سامانه‌ای برای شفافیت اطلاعات قرآنی 

راه‌اندازی سامانه‌ای برای شفافیت اطلاعات قرآنی

اجتماعی

از قرار ایشان دارد. مقایسه در قیاسی 40;شتری اختیار جنس

هیئت هماهنگی صدور مجوز مؤسسات قرآنی به منظور هم ?افزایی میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت می کند

ز کمبود‌هایی که بسیاری از دانشگاه‌های کشورمان در م

; دارد. اوضاعی که در مدارس کپری وخیم‌تر هم هست. اکنون 

#1608;به اخیر پاسخ یافته یا مغفول واقع شده است و موارد دی

>

>

>

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی به ریاست سیدسعیدرضا عاملی کلیت "سند اصلاحی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی" تصویب شد و بررسی فصل نگاشت نهادی آن به جلسات آینده این شورای تخصصی موکول شد.

در این جلسه موضوع نحوه و آئین? نامه صدور مجوز مؤسسات قرآنی بود مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این رابطه تأکید شد کارگروهی مشترک توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شده و در نتیجه آن، توافق نامه?‌ای جهت صدور مجوز مؤسسات قرآنی در ۷ ماده و ۳ تبصره تنظیم شده است تا به تصویب در شورای توسعه فرهنگ قرآنی برسد.

در این توافق ?نامه تشکیل هیئتی با عنوان ?هیئت هماهنگی صدور مجوز مؤسسات قرآنی? پیش? بینی شده است که به منظور هم ?افزایی میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت خواهد کرد.

"تصویب ضوابط یکسان در صدور مجوز"، "رصد فرآیند‌های اجرایی ۲ دستگاه" و "تدوین برنامه?‌های مؤثر در افزایش هم? افزایی و هماهنگی ۲ دستگاه" از جمله وظایف و اختیارات پیش? بینی شده برای این هیئت است.

"تمرکز بر فعالیت?‌های استانی مؤسسات قرآنی"، "پیش? بینی ضوابط تمدید مجوزها"، "توجه به هیئت‌های دارای ماهیت غیردولتی"، "تدقیق در تشریفات اجرایی و شکلی صدور مجوز"، "تقسیم وظایف اجرایی دو دستگاه براساس رسالت?‌های آموزشی و ترویجی" و "تعیین تکلیف حمایت?‌های مالی دو دستگاه" از جمله مواردی بود که توسط اعضا مورد توجه قرارگرفت.

در ادامه تأکید شد که "آئین? نامه صدور مجوز مؤسسات قرآنی" پس از تصویب نهایی در شورای توسعه فرهنگ قرآنی لازم الاجراست.

همچنین در این جلسه عاملی با تقدیر از خدمات دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در دوران مسئولیت آقای دکتر مخبر دزفولی پایه بسیاری از خدمات بزرگ گذاشته شده است و من باید تاکید کنم که بنده دبیرخانه را "آباد" تحویل گرفتم و امیدواریم با توفیق الهی و همکاری مجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی بتوانیم این مسیر را به جلو ببریم.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران شفافیت اطلاعاتی را دارای اهمیت دانست و افزود: با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد دسترسی آزاد به اطلاعات که مرتبط با اطلاعات عمومی است، شایسته است سامانه?‌ای برای شفافیت تراکنش‌های مالی و اداری مرتبط با منابع مالی خدمات قرآنی راه? اندازی شود.

وی افزود: شفافیت اطلاعات مالی برای فعالیت?‌های قرآنی که خدمت بزرگ و باشرافتی است، اعتماد آفرین و بازدارنده داده‌های دستکاری شده و غلط خبری خواهد بود. براین اساس مقرر شده ماده ۸، سند اصلاحی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی، اصلاح شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی طبق فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) "قرارگاه سیاستگذاری، برنامه ریزی راهبردی، نظارت و ارزیابی و کمک به اجرائی شدن مصوبات در دو حوزه گسترده و مهم "علم و فناوری" و "فرهنگ و جامعه" است.

وی افزود: این مسئولیت سنگینی که رهبرحکیم و الهی انقلاب بر عهده ما گذاشته? اند نیاز به نوعی آرامش و دوری از فعالیت اجرایی دارد و شایسته است دبیرخانه و ستاد‌های مربوطه بر وظایف اصلی خود متمرکز شوند.

Let"s block ads! (Why?)

است. #1605;یه‌های در سهمیه‌هایی برابر برای که کنکور ویژه


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
برای راه‌اندازی سامانه‌ای قرآنی , سامانه‌ای برای قرآنی قرآنی , اطلاعات شفافیت قرآنی اطلاعات , قرآنی سامانه‌ای شفافیت اطلاعات , قرآنی اطلاعات برای شفافیت , شفافیت برای قرآنی سامانه‌ای , برای سامانه‌ای قرآنی شفافیت
- راه اندازی 4 رشته گرایش جدید دکتری در علامه
- راه اندازی مرکز تحقیقات ریز فناوری پزشکی در ایران
- تخریب‌های ناشی از سیلاب در پلدختر - بخش اول
- تخریب‌های ناشی از سیلاب در پلدختر - بخش دوم
- سیل های اخیر دو منشا متفاوت دارند/ شایعاتی که درباره دستکاری در اقلیم ایران مطرح می شوند، از سر ناآگاهی و ساده سازی هستند/ ارائه دو پیشنهاد برای تحقق فرمایش رهبری
- جای خالی دانشگاه‌ها در بحران‌ها
- سوختن پایتخت نفت ایران در شعله‌های فقر به روایت آمار
- آخرین وضعیت آب و هوا و ترافیک جاده‌ای؛ پنجشنبه 8 فروردین 98
- وقوع زلزله در فارس
- سقوط مرگبار 4 کارگر در چاه
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای sooezan.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:sooezan.ir