خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » بازار داغ و پر سود آموزش و پرورش از تغییر کنکور! 

بازار داغ و پر سود آموزش و پرورش از تغییر کنکور!

اجتماعی

روزهایی در  برخی منابع ;دنی داشته تأکیددارند باشیم.

آیا با حذف کنکور، بازار مکاره حاشیه آن هم برچیده خواهد شد و دیگر قرار نیست کسی از کنار این آزمون بزرگ سود ببرد؟

#1575;ز این راهکارها به معنای نادیده گرفتن مراجعه به پزž


به گزارش ?تابناک?، اگر این سوالات به ذهن شما هم رسیده، احتمالا خواندن این مطلب برای تان خالی از لطف نخواهد بود چراکه سعی داریم پاسخ مبسوطی به این پرسش‌ها دهیم. پاسخی که شاید موجب افزایش تعجب تان شده و حتی تردید‌هایی جدید در ذهنتان جرقه بزند

#1607; پزشک و متخصص بهداشت روان نیست. این موارد تنها راهک&

1587;ر ساعت مشخص از خواب بیدار شده و پرده‌ها را کنار بزن®

p>

p>


برای شروع بهتر است از کلیدی‌ترین بخش ماجرا شروع کنیم که همان ابقای کنکور برای ۱۵ درصد ظرفیت دانشگاه هاست که موجب می‌شود بازار داغ و بسیار پر رونق حاشیه کنکور نه تنها از بین نرود، که به نوعی داغ‌تر هم شود چراکه رقابت فشرده‌تر از قبل شده است.


به عبارت بهتر، اگرچه قرار است کنکور به طور کامل حذف شود، اما تا اینجای کار حذف شده و در نتیجه بازار موسسات کنکوری و دیگرانی که از قبل این رقابت داغ، سود می‌برند، کماکان داغ خواهد ماند. بازار همان‌هایی که برخی مدعی هستند کسب و کارشان مافیایی است و حذف نشدن کنکور هم نتیجه تلاش آنهاست!

سود آموزش و پرورش از تغییر کنکور


اما اگر فکر می‌کنید اوضاع به روال قبل است و تغییر کنکور تغییری در آن ایجاد نکرده سخت در اشتباهید چراکه شواهد و قرائن حکایت از راه افتادن بازار کسب و کاری جدید دارد که این بار متولی آن نه موسسات کنکوری و فعالان بخش خصوصی، که وزارت آموزش و پرورش است. کسب و کاری که ترمیم نمره نام دارد!


اصطلاحی که ظاهرا قرار است از این به بعد زیاد به گوشمان برسد چراکه بر اساس مصوبه اخیر تغییرات کنکور، ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها بر اساس سوابق تحصیلی پر خواهد شد و از آنجایی که برخی سوابق تحصیلی شان برای قبولی مناسب نیست، چاره‌ای ندارند جز آنکه آن سوابق را ترمیم کنند!


رویدادی که شیوه عملیاتی کردنش این گونه در نظر گرفته شده که فارغ التحصیلان می‌توانند در دروسی که نمره ضعیفی دریافت کرده‌اند، برای آزمون نهایی ثبت نام کرده و به همراه دانش آموزان در آن آزمون شرکت کرده و نمره بالاتری دریافت کنند. مجوزی که تابع شرایط و ضوابطی ویژه، از جمله پرداخت وجه است.


به معنای دیگر، آن دسته از داوطلبانی که برخی نمرات شان پایین است و در نتیجه نمی‌توانند با پذیرش بدون کنکور در دانشگاه پذیرفته شوند، مجاز هستند پول پرداخت کرده و یک بار دیگر آزمون بدهند تا نمره بهتری در کارنامه شان ثبت شود تا بتوانند به کمک این نمره، دانشجو شوند و به مدارج بالاتر برسند. رویدادی که ظاهرا قرار بوده از کنکور ۹۸ شروع شود، اما ضیق وقت مانع از آن شده!


برنامه‌ای که به زودی جامع عمل خواهد پوشید تا بشود نتیجه گرفت تغییر کنکور از شیوه قبلی به شیوه ۸۵/۱۵ فعلی، بر درآمد‌های جانبی این آزمون برای دیگران افزوده است. درآمدی که فعلا نمی‌شود درباره میزانش چیز خاصی گفت، اما می‌دانیم روانه جیب آموزش و پرورش خواهد شد و اسمش ترمیم نمره است!


وضعیتی که نشان می‌دهد نه تنها بازار کاسبی‌های حاشیه کنکور برچیده نشده، که بدتر، بر شمار سودمندان کنکور افزوده هم شده است. افزایشی که بعید نیست به مرور به راه افتادن بازار‌های جدیدی هم در این خصوص منجر شده و به آفتی جدید تبدیل شود. رویدادی که مجابمان کند نتیجه بگیریم کاش کنکور با همه بدی هایش مانده بود و محدود نمی‌شد!

Let"s block ads! (Why?)

از زودتر گروه مناسب خواب ; و گروهی از بیدار و شده زمان


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
داغ پر سود از , و پر داغ از , کنکور! بازار سود داغ , سود بازار تغییر و , سود از و پر , کنکور! بازار و و , بازار از و کنکور!
- اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی
- علت انحراف شست پا چیست؟
- روزانه حدود 300 نفر در تهران مال باخته می‌شوند و جمع کثیری در دیگر شهرها!
- شکستگی تنشی استخوان چیست؟
- 5 تکنیک ساده برای کنترل اختلال اضطرابی پانیک
- اهمیت ورزش در سالمندان
- کلاهبرداری 300 میلیارد تومانی در سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی، «نیما»!
- دردسر گوشی تلفن همراه در چاه دستشویی
- جزئیات دستگیری یکی از مدیران وزارت نفت
- سیروز کبدی را بهتر بشناسیم
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای sooezan.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:sooezan.ir